Eli Lilly & Company

Apvieno aprūpi ar atklājumu, lai cilvēkiem visā pasaulē padarītu dzīvi labāku

Eli Lilly & Co tirgū ir gandrīz 140 gadus. Globālo, uz pētniecību balstīto kompāniju 1876. gada maijā dibināja pulkvedis Elijs Lili (Ely Lilli) Indianapolē (Indianapolis), Indianā, ASV Vidusrietumu daļā. 38 gadus vecais farmaceits un ASV Pilsoņu kara veterāns, pulkvedis Lili tajā laikā bija neapmierināts ar nekvalitatīvām, bieži neefektīvām zālēm. Rezultātā viņš radīja apņemšanos sev un sabiedrībai.


o Viņš atrada uzņēmumu, kas ražotu farmaceitiskos produktus iespējami augstākajā kvalitātē.

o Viņa uzņēmums attīstītu tikai zāles, kas tiktu izsniegtas pēc ārstu ieteikumiem, nevis ceļojošajiem pārdevējiem.
o Lilly zāles balstītos uz iespējami augstākiem zinātnes sasniegumiem.


Lai gan viņa bizness plauka, pulkvedis Lili nebija apmierināts ar produktu kvalitātes pārbaudes tradicionālajām metodēm. 1886. gadā viņš pieņēma darbā jaunu ķīmiķi, kurš strādātu kā zinātnieks, izmantojot un uzlabojot kvalitātes novērtēšanas jaunākās metodes. Kopā viņi lika pamatus Lilly tradīcijai: primāri koncentrējoties uz esošo produktu kvalitāti un vēlāk paplašinoties, iekļaujot radītās un attīstītās jaunas un labākas zāles.

 

 • Lilly vārdsir solījums. Sarkans skripts, mūsu dibinātāja paraksts ir mūsu pagātnes zīme un mūsu nākotne. Mūsu solījums ir vienkāršs: Lilly apvieno rūpes ar atklājumiem, lai padarītu dzīvi labāku cilvēkiem visā pasaulē.

  Mūsu stāsta atskaites punkti

 • Šeit ir tikai daži punkti: datumi atspoguļo laiku, kad zāles bija visbiežāk sastopamas Amerikas Savienotajās Valstīs, un, iespējams, neatbilst pieejamības laikam visās pasaules valstīs.
 • 1876.: Eli Lilly ir reģistrēts Indianapolē, Amerikas Savienotajās Valstīs.

 • 1922.: Lilly pētnieki sadarbojās ar Toronto Universitātes zinātniekiem Kanādā, lai attīstītu insulīna ražošanas procesu lielos apjomos.

 • 1923.: Mūsu pirmais lielais sasniegums pacientiem bija Iletin ieviešana. , Iletin bija pasaulē pirmais komerciāli pieejamais insulīns diabēta ārstēšanai, kas tajā laikā bija letāla slimība bez efektīvas ārstēšanas.

 • 1943.: Lilly bija viens no pirmajiem uzņēmumiem, kas izstrādāja metodes, lai masveidā ražotu penicilīnu, pasaulē pirmo antibiotiku, lai sniegtu iespēju cīnīties pret infekcijas slimībām.

 • 1979.: Tika ieviests Declor®, cefalosporīna grupas antibiotika (zāles, ko lieto infekciju ārstēšanai), un tā kļuva par vienu no pārdotākajām orālajām antibiotikām pasaulē.

 • 1982.: Lilly iepazīstināja ar Humulin®, pasaulē pirmo cilvēka insulīnu, kas radīts, izmantojot rekombinanto DNS tehnoloģiju. Cilvēka insulīns ir identisks tam, ko ražo cilvēka organisms, bet radīts laboratorijā. Pirms cilvēka insulīna tika izmantots dzīvnieku insulīns. Humulin bija nozīmīgākais sasniegums diabēta aprūpē kopš 1920. gada.

 • 1987.: Lilly ieviesa Prozac®, pirmās zāles jaunā medikamentu grupā – sauktā par serotonīna atpakaļsaistes inhibitoriem (saīsinājumā SSAI) – klīniskās depresijas ārstēšanai.

 • 1996.: Lilly ieviesa Zyprexa® šizofrēnijas ārstēšanai  un Gemzar®, zāles aizkuņģa dziedzera un nesīkšūnu plaušu vēža ārstēšanai.

 • 2002.: Lilly un partneru uzņēmums ar nosaukumu Icos ieviesa zāles, lai ārstētu erektilo disfunkciju, – Cialis®.

 • 2004.: Lilly ieviesa Strattera® – jaunu iespēju UDHS ārstēšanai (uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms. UDHS ir stāvoklis, kas padara cilvēku neuzmanīgu, impulsīvu un hiperaktīvu).

 • 2005.: Lilly ieviesa Cymbalta ® depresijas ārstēšanai.

 • 2009.: Efient® ieviešana – terapija, lai samazinātu trombotiskus kardiovaskulārus notikumus (ietverot stenta trombozi) pacientiem ar akūtu koronāro sindromu, kam tiek veikta artēriju atvēršanas procedūra, kas pazīstama kā perkutāna koronāras intervence (PCI).

 • 2013.: Lilly svin 25 gadus demences pētniecībā un atkārtoti apstiprina apņemšanos radīt demences novēršanas iespējas, kas saistīta ar Alcheimera slimību līdz 2025. gadam.